top of page

ארגון שבת בר מצווה לתאומים

משימה לא רגילה, אבל שווה את המאמץ

מנחה השבתות רועי יוזביץ עם תאומי בר מצווה

נו, אם אתה מנחה שבתות בר מצווה כבר 10 שנים כמו רועי, אז יוצא לך מדי פעם לעזור בארגון שבת בר מצווה של תאומים. החלטנו לשתף אתכם בתובנות, עצות ורעיונות מעולים כדי שהשבת תהיה מושלמת. אחרי הכל, בשביל זה אנחנו כאן. רק כדי לעזור ליהודים לחגוג בנחת. אה, כן.. וגם כדי לפרסם את התכנית של רועי לשבת בר מצווה מעולה. אבל על הדרך אתם נהנים מהמון חומרים איכותיים בחינם. קדימה, נתחיל לדבר על תאומי-שבת-חתן-בר-מצווה. הנה מה שרועי כתב במיוחד עבורכם. 

 

עד היום זכיתי להופיע במעל 30 אירועים שהיו להם חתני שמחה תאומים. לא רק שבתות, אלא גם מסיבות בר מצווה באולם שמחות. אפשר להגיד שאני מומחה בתחום דאבל-בר-מצווה. כשמתכננים אירוע כזה, הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שכל אחד מהתאומים ישמח להציג את הכישורים ותחומי העניין שלו. גם אם הילד בישן ולא מעוניין לעמוד מול כולם מעבר לדרשה, עדיין ראוי להתייחס למה שהופך אותו למיוחד. בדרך כלל תאומים נוטים לפתח תחומי מומחיות שונים מאוד, מסיבות ברורות. הנה, אני כבר שומע את הדודות מעירות לי: "מה פתאום?? יואבי ויובלי שלנו שניהם אוהבים רק כדורסל!". אז עם כל הכבוד לדודות, ויש כבוד, אני מדבר על מגמה כללית. נמשיך. 

איפה נוכל לציין את תחומי העניין השונים? 

  • במצגת לפני כניסת שבת. 

  • בברכות של ההורים והסבים. 

  • בקישוטים על השולחנות ובחדרים. 

  • בעיצוב פתקי ההושבה. 

  • במשחק גיבוש לאורחים במהלך הסעודה או בעונג שבת. 

  • במזכרות לאורחים.

 

אני מפנה אתכם לעמוד שבתות מיוחדות, שם תוכלו לראות מזכרת הקשורה לתחום עניין של חתן בר המצווה. תוכלו גם לראות שם רעיונות למשחקים מיוחדים. הקליקו כאן. 

 

בהמשך להתייחסות לתחומי העניין והתחביבים, עלינו לזכור לתת לכל ילד בר מצווה מקום שווה ב"אור הזרקורים". את הדרשה הם יכולים להקריא יחד, פסקה אחת בכל פעם. באחת השבתות האחרונות שהופעתי בהן, הדרשה נכתבה כדו-שיח בין האחים התאומים. זה היה מקסים ונעים. מומלץ מאוד. את הקריאה בתורה נהוג לחלק בין האחים. רעיון יפה שראיתי לגבי ההפטרה: התאומים קראו אותה יחד, כמקהלה. הם הראו בכך אחווה ואחדות וזה היה ומרגש. 

 

לגבי החברים המוזמנים, בדרך כלל יש לאחים קבוצת חברים משותפת. רצוי להזמין את הקבוצה הזאת ולהוסיף עליה מספר חברים אישיים של כל ילד. כמובן כל זאת במסגרת האפשרי בתקציב המשפחה ובתיאום והסכמה של חתני השמחה. 

 

לסיכום, תכנון שבת כזאת יכול להיות חווייה משפחתית מגבשת ויצירתית, בה כל המשפחה מראה כמה אוהבים ורוצים לשמח את האחים החוגגים. לכל אחד יש הזדמנות להיות כוכב, כי השבת ארוכה משמעותית ממסיבה באולם. יש המון זמן והזדמנויות להתייחס בצורה מכובדת ומרשימה לכל ילד. עכשיו כשאני חושב על זה לעומק, כשיש לכם תאומי שמחה, כנראה עדיף לכם לחגוג להם במסגרת שבת חגיגית. 

 

כמו תמיד, לגבי כל תכנון של שבת מושלמת, אני ממליץ לכם לשריין את התכנית המעולה ביותר בישראל - התכנית שלי. נכון שזה נשמע לא צנוע בטירוף? טוב, אף אחד לא האשים אומני טלפתיה בצניעות יתרה. אז הקליקו כאן כדי לראות מה אני מציע בתכנית. גם אם אין לכם תקציב פנוי למנחה מקצועי ולתכנית של אומן בידור, אתם מוזמנים להמשיך לקחת ממני המון רעיונות, עצות והמלצות לארגון ותכנון אירוע מושלם, כמו שצריך. תוכלו לקרוא על: 

ועוד הרבה דברים טובים.

גלישה נעימה,

רועי. 

 

bottom of page