top of page
כמה עולה שבת בר מצווה תכנון שבת בר מצווה
כמה עולה שבת בר מצווה

כמה עולה שבת בר מצווה?

נו, זאת שאלת מליון הדולר. אנחנו כאן כדי לסקור יחד אתכם את כל האפשרויות, עד וכולל מליון דולר. בואו.

אנחנו ישראלים, אז בואו נתחיל מהתשובה ת'כלס ואז נעבור לדיון המעמיק. המחיר להפקת שבת בר מצווה כולל הכל עבור אירוע של 80 מוזמנים מתחיל מסכום של 40,000 שקל ומגיע עד האינסוף. ההפקה היקרה ביותר שהשתתפנו בה עלתה 190,000 שקל עבור 80 משתתפים. כן, יש גם כאלה. אגב, כדי לדעת כמה כסף עומד לצאת מהכיס שלכם ולא לחזור אליו, אתם צריכים לעשות עבודת תחקיר עדינה ורגישה במשפחה ("דודה לאה, כמה אתם מתכוונים לכתוב בצ'ק של הברמצווה?"), אבל זה לא הנושא שלנו היום. בואו נראה ממה התקציב הזה מורכב ואילו שיקולים ינחו אותנו באופן המוצלח ביותר.
איך אנחנו יודעים? כי ברוך השם זכינו להיות בין המובילים בתחום התוכן האיכותי לשבתות בר מצווה (פרטים בלחיצה כאן), כך שהשתתפנו במעל מאה וחמישים אירועי שבת. אפשר להגיד בבטחון שראינו כבר הכל. נפגשנו עם קשת מגוונת מאוד של משפחות, כל אחת עם צרכים ושאיפות שונים לגמרי. ההבדלים בין השבתות באים לידי ביטוי בתחומים רבים, וכך גם התקציב.
 
אופי האירוח - החל מאירוח בבתי השכנים ביישוב דרך בתי הארחה ועד בתי מלון מפוארים. אפילו יצא לנו לראות משפחות ששיכנו את האורחים שלהם בחדרים של ישיבה תיכונית. יש הכל בעולם הזה, וכל בחירה נושאת תג מחיר שונה. ואופי האירוח משפיע ישירות על מספר המוזמנים שאנחנו כוללים בשמחה שלנו. למה? כי אם נבחר בבית מלון יוקרתי, אז בני הדודים היקרים ללבנו שהם זוג צעיר עם 3 ילדים קטנטנים יתביישו אולי להגיע ולשמוח אתנו. כאן הבחירה תלויה בכם כמובן. להזמין אותם ולהתעקש שהם יביאו מתנה נחמדה בלבד; ללכת על מקום צנוע יותר כדי שהם ירגישו בנוח; להזמין אותם בלי הילדים (ברוב המקרים זה שקול ללהודיע להם שהם לא מוזמנים...) - הכל תלוי בכם ובאופי המשפחה שלכם. העיקר שלא תשכחו לקחת את הנקודות האלה בחשבון.
 

 

 

 

אתם צריכים לקבל החלטה, מי יהיה הסמן שיקבע את רמת ההפקה של השבת שלכם. האם תלכו לפי נטיית ליבם של החברים של חתן השמחה או לפי הדודה המכובדת והעשירה? את מי תכוונו לרצות?

 

פרסומת סמויה קצרה: לפי הנסיון שלנו, אם תבחרו להזמין את התכנית של רועי, אז הסיכוי לשמח את כל המוזמנים יעלה. אפילו אם רמת האירוח היא סבירה בלבד, האורחים כל כך יהנו מהמופע, ההרצאה והסדנה של רועי שהם יסכמו את השבת כמעולה. לחצו כאן כדי לקרוא את פירוט התכנית והמחירים שלנו.

 

המספרים שנציין כאן הם קווים כלליים בלבד, שנועדו לתת לנו נקודת ייחוס לאיזון כלכלי של התכנון.

 

אירוח: כולל חדרי אירוח, סידורי שולחן ומארזי שי בחדרים 70%

אומן / תכנית: 15% (מי שמתעניין בתכנית שלנו לבידור בשבת, שילחץ כאן)

ביגוד והנעלה: 10%

מזכרות: כגון ברכונים, בשמי הבדלה וכו' 5%

 

לפני שנתחיל לדון במספרים קונקרטיים, הנה סיפור מעורר מחשבה לגבי תכנון שבתות. לאחרונה שוחחנו עם לקוחות שהזמינו את ד״ר רועי יוזביץ' להנחיית השבת והוספת תוכן. בפגישת התכנון הם הביעו דאגה מיוחדת ששווה לקחת בחשבון. חתן השמחה המיועד הוא הבן השני במשפחה. בזמנו, כשההורים הפיקו את שבת בר המצווה של הבן הבכור, הם השקיעו ללא הבחנה וגבול. ולא מדובר רק בכסף. מדובר ברעיונות על גבי רעיונות, בחשיבה על הפרטים הקטנים ביותר על מנת לייצר אירוע בלתי נשכח. הם אפילו ציידו את האורחים בסעודה שלישית עם צידה לדרך לקראת הנסיעה הביתה במוצ"ש. כעת, בנם השני עומד לחגוג בר מצווה והם חייבים להעמיד אירוע ברמה השקעה דומה על מנת שלא ייפגע... זאת זווית הסתכלות חשובה, שכדאי לזכור. כאשר אנחנו מתכננים אירוע לילד בכור, חשוב מאד שנצטרך לעמוד אח"כ בסטנדרטים שהצבנו לעצמנו עבור שאר הילדים. זה נכון שיש ילדים שיהיו שמחים בכל אירוע ויש ילדים שאף פעם לא יהיו מרוצים (מעניין שדווקא אותם אנחנו מתעקשים לרצות...) אבל חשוב לשמור על רמה דומה  של השקעה. המסקנה מכאן יכולה להיות הפוכה בכל משפחה. יש כאלו שיגידו, "טוב מאוד, אז נשקיע בטירוף עבור כל ילד באופן שווה" ויהיו כאלה שיסיקו את ההיפך: "כדאי אם כך לשמור על רמה סבירה של השקעה כדי שבוודאות נוכל לעמוד בכך באירועים הבאים". בכל אופן, קבלו את הבחירות המתאימות לכם. אנחנו כאן כדי לתת לכם כלים לחשיבה נכונה. 

 

כמובן שאנחנו ממליצים על רועי יוזביץ' בתור אומן מעולה ומומלץ לשבת. התכנית שהוא מציע לשבת היא הטובה בישראל מאז 2010 ועד היום, עם 100% לקוחות מרוצים וממליצים. כמובן שיש לו מתחרים, כמו לכל אדם מוצלח שהמציא מוצר חדש, אבל הוא הטוב מכולם. 

בתכנית של רועי אתם מקבלים הופעות, הרצאה, סדנה לנוער, קטעי קישור, הנחיית סעודות והצלחה מובטחת של השבת. לפרטים נוספים והמלצות לחצו כאן. סיימנו עם הפרסומת, אפשר להמשיך בדיון התקציב.

 

זה הזמן להמציא משפחה לדוגמה ולראות איך השבת שלה מתוכננת יפה ונקי. למשפחה נקרא פינקלשטיין מטעמי נוחות.

משפחת פינקלשטיין רוצה להפיק אירוע חם וסולידי ולכן מתכוונת להזמין את המשפחה הקרובה בלבד פלוס שני זוגות חברים. התקציב עומד על 60,000 שקל. מר פינקלשטיין חשב ש-40,000 זה מעל הראש, אבל אז גברת פינקלשטיין. בכל אופן, התקציב הוא כאמור 60 אלף. הם יזדקקו ל 20 חדרים כולל 2 חדרים לחברים של הבן שלהם. התקציב יחולק כך:

 

אירוח: 28,000 (1400 לחדר בממוצע)

אומן/תכנית: 6000

ביגוד והנעלה: 4000

מזכרות: 2000 (מאה שקל לכל משפחה)

 

יכול להיות שאתם שואלים למה אתם צריכים אומן לשבת. שאלה יפה וטובה. התשובה היא שאם אתם בוחרים באחד מנוסה ומומלץ, אז הוא יסגור לכם כמה פינות:

 

1. הפחתה משמעותית של לחצים. תוכלו ליהנות ולהרגיש כמעט כמו אורחים בשבת של עצמכם. איש בידור מיומן בשבתות בר מצווה יכול לתקן פגמים בלו"ז, לעזור מול צוות המלון ולמנוע טעויות וכשלונות לאורך השבת.

2. תקבלו תוכנית מיוחדת ומהנה לאורחים לאורך השבת בלי טרחה שלכם בכלל. המוזמנים ישמחו על האכפתיות וההשקעה שלכם והמחמאות יגיעו בהתאם.

3. חתן השמחה יוכל לבחור בין להיות כוכב על הבמה לצד האומן או שיעזבו אותו בשקט אם הוא ביישן, ואז מישהו אחר יבדר את הקהל במקצועיות.

 

 

עכשיו שסידרנו את סדרי העדיפויות הכלכליות, נבחן את האפשרויות השונות לגבי כל תחום בתכנון השבת. לפעמים כשאנחנו מסתכלים על מגוון ההיצע לאירוח, פינוקים, אטרקציות ותכנים, אנחנו מקבלים סחרחורת. למעשה, רוב המשפחות ששוקלות לערוך שבת בר מצווה נסוגות מהרעיון מרגע שמתברר להם כמה בחירות עליהם לבצע לאורך הדרך. אבל אתם לא חייבים להתייחס למבחר כמכשול. בזכותו מתאפשרת לכם יצירת האירוע המושלם עבורכם.

 

 

לגבי סגנון האירוח, יש לנו דף נפרד ומורחב.

אתם מוזמנים להיכנס אליו ולקרוא עוד בנושא. 

 

כמה עולה שבת בר מצווה
bottom of page